Jdi na obsah Jdi na menu

Cesenatico

CESENATICO

porto.jpg

Cesenatico je přímořské letovisko, které se nachází 25 km jižně od města Ravenny a 25 km severně od města Rimini. Na každém kroku Vás přesvědčí, že je to velmi staré a kulturně vyspělé město. Ale nejen kulturou živ je člověk.

web.comune.cesenatico.fc.it/turismo/default.asp/

Nejenom proto i všem sportovním nadšencům připravilo skvělé vyžití na různých sportovních zařízeních a sportovištích.

 

HISTORIE

 

Cesenatico bylo založeno roku 1302 a dodnes si zachovalo ráz staré rybářské vesnice včetně opevnění ze 14. století. V 16. století vzrostl význam tohoto města díky Leonardu da Vinci, podle jehož projektu byl zbudován ekonomicky a politicky významný přístav na Adriatické riviéře. V srpnu 1849 vyplul Giusseppe Garibaldi spolu s 200 muži a 13 rybářskými loděmi z Cesenatica, aby osvobodil Benátky. Po několik století bylo Cesenatico centrem mořského ruchu, rybářů a obchodu.

 

SOUČASNOST


Plocha města: 45,13 km2
Nadmořská výška: 4m nad hladinou moře
Počet obyvatel: 22.964

    
Dominantou města je muzeum historických lodí vybudované přímo v centru města na kanále „Porto Canale“. Přístavní kanál vybudovaný Leonardem da Vinci je stále ještě duchem života tohoto městečka, neboť je místem, kde přistávají lodě moderní rybářské flotily a zárověň proto, že jsou právě zde umístěny svérázné a gurmány z celé Itálie vyhledávané restaurace.

 

Návštěvníci se mohou zúčastnit velké řady akcí. Od folklórních vystoupení spojených s mořem a jeho tradicemi jako je „svátek Garibaldiho“, „pouťové dostihy ve vodě“, „mořské jesličky“, přes divadla, koncerty, balety až ke koňských dostihům na blízké závodní dráze v Ceseně.