Jdi na obsah Jdi na menu

Porto Canale - přístav

Přístav byl postaven v roce 1314. Důvodem bylo rozšíření obchodních cest pro obchodníky z Ceseny. V roce 1502 ovládl město Cesare Borgia a pověřil Leonarda da Vinci k postavení velkého obchodního přístavu. Kopie nákresů Leonarda da Vinci mohou návštěvníci shlédnout v Městském muzeu. Originály jsou umístěny ve Francouzském národním muzeu v Paříži.

V přístavu je umístěno "Muzeum starých lodí," vděčný objektem náruživých fotografů.

 

 

pristav-ii.jpg

pristav-iii.jpg

 

 

img_7815.jpg

 

 

Byzantské sloupy

(kanál Leonardo da Vinci)
Na stranách mostu, který spojuje dva břehy Kanálu Leonardo da Vinci se nachází 2 starodávné sloupy, pravděpodobně řecko- byzantského původu postavené Benátčany v roce 1500.

 

img_7816.jpg

 

Garibaldiho památník

(Piazza Pisacane)
Socha Giusseppe Garibaldiho se nachází na stejnojmenném náměstí. Byla zhotovena v roce 1884 a je to vůbec první socha, která byla italskému národnímu hrdinovi v Itálii postavena. Socha připomíná události z 2.8.1849, kdy Garibaldi osvobodil Benátky.

   

Kostel sv. Mikuláše

(Largo Cappuccini)
Kostel Sv. Mikuláše byl postaven v roce 1611 a je zasvěcen sv. Nicolovi da Mira a Francescu di Paola, ochráncům námořníků.
Po několika letech od postavení zde byl založen mnišský řád. Současné průčelí bylo opraveno v roce 1957,  interiér kostela je původní.

img_7810.jpg

Otevřeno celý rok:
všední dny 7:30 – 17:00
neděle a prázdniny: 8:30 – 17:00
Vstup volný

 

 

Farní kostel Sv. Giacomo

(Via Giordano Bruno)
Farní kostel Sv. Giacomo se nachází na ulici Giordano Bruno na západní straně přístavu  Původní stavba vznikla v roce 1324 a kostel byl v 16. století přestavěn. Současná tvář kostela pochází z roku 1763 a postaral se o ni architekt Pietro Borboni.

Otevřeno celý rok:
každý den 7:00 – 12:00 a 16:00 – 24:00
Vstup volný

 

 

Antiquarium

(Via Armellini)

V Antiquariu se nachází rozsáhlá sbírka předmětů nalezených v přilehlém okolí, kde pobývali Románští osadníci. Vystavované předměty – keramické nádoby, vázy, mince, sochy, apod. – jsou staré i více než 2000 let.

Vstup volný

 

 

Muzeum lodí

(Porto Canale)
Muzeum se nachází v nejstarší a nejvnitřnější části Kanálu Leonarda da Vinci a je v něm umístěno 10 typů starých typických plachetnic, které byly používány při rybolovu a námořních cestách.
Muzeum bylo založeno na počátku 80. let minulého století a ukazuje vývoj rybářské civilizace v Cesenaticu a roli přístavu přes staletí.

Barevné plachty lodí jsou vyzvednuty jen od půlky června do konce srpna od úterý do neděle od 8:30 do 22:00

Vstup volný

Otevřeno celý rok 

muzeum-lodi.jpg

 

 

Námořnické muzeum

(Via Armellini)
V muzeu jsou vystaveny nástroje a zařízení, které používali rybáři v různých časových obdobích. Návštěvníkům jsou také vysvětleny různé techniky rybaření a metody vytahování plachet.

Otevřeno celý rok
od 18. června do 18. září
každý den od 17:00 do 23:00
jinak pouze v sobotu a neděli od 15:00 do 19:00

 

Vstupné:

5 € pro dospělé
2 € pro děti, důchodce a skupiny nad 20 osob
děti do 6 let zdarma

   

Mořské zahrady

(via Piave)
Mořské zahrady je krásný park pro odpočinek. Návštěvníci se mohou před žhavým sluncem schovat do altánků, posedět u fontán, děti se mohou zabavit na dětském hřišti.

Park je osázen rozličnými stromy a křovisky.

V pozadí je vidět typická dominanta Cesenatica monumentální mrakodrap kterému se neřekne jinak než "grataciello" (párátko), který je nejvyšší bodovou Itálie (104m).

Otevřeno celý rok 24 hodin denně
Vstup volný

   

Park Levante

(Via Abba / Viale dei Mille)

Park Levante nabízí na svých 40 hektarech dvě malá jezírka s labutěmi a kachnami, dětská hřiště, místa pro piknik a během léta i zahradní restauraci.

Otevřeno celý rok 24 hodin denně
Vstup volný

   

Park Ponente

(Viale Mazzini)

Park je z velké části svých 13 hektarů zalesněn. V Parku se nachází dvě plochy na fotbal, dětská hřiště a je protkán množstvím cest pro pěší i cyklisty.

Otevřeno celý rok, 24 hodin denně
Vstup volný