Jdi na obsah Jdi na menu

Sport v Cesenaticu

11. 9. 2010

 

Sportovní Cesenatico


Cesenatico Vás na každém kroku přesvědčí, že je to skutečně město sportovní. Svými různorodými zařízeními a sportovišti uspokojí i nejnáročnější a nejvšestrannější sportovce. Nabízí skutečně vše: od střeleckého areálu až po minigolf pro všechny zájemce.

 

SPORTOVNÍ ZAŘÍZENÍ V CESENATICU

 

FOTBAL:

11 hřišť. 1 normované hřiště na městském stadionu s osvětlením a tribunami pro 3500 diváků. 10 sportovních hřišť s osvětlením a tribunami.

 

img_7935.jpg


FOTBÁLEK:

 

3 hřištěTENIS:

20 kurtů. Ultramoderní tenisové centrum s 5 krytými osvětlenými kurty s umělým povrchem a 5 otevřenými kurty, z toho tři osvětlené.

Tenisové centrum bylo od 1992 do 1997 sídlem národního centra italského tenisového svazu kde působil ve funkci hlavního trenéra i náš bývalý Davis Cupový reprezentant Tomáš Šmíd. Vnitřní struktura je vysloveně všestranná a je využitelná pro další sportovní aktivity jako basketbal, volejbal, bojová umění, gymnastiku. V dalších centrech je k dispozici ještě 10 kurtů s antukou.


VOLEJBAL A BASKETBAL:

4 haly a vnitřní struktura tenisového centra. Sportovní hala s 600 m2 a tribunami pro 700 diváků a zcela nová multifunkční hala s 665 m2. Obě haly jsou vybaveny posilovnami.

 
K dispozici jsou další dvě haly a je zde ještě možnost využít vnitřní strukturu tenisového centra.

 

dsc00950.jpg

 

 

dsc01017.jpg

 

 


BOJOVÁ UMĚNÍ A GYMNASTIKA:

6 tělocvičen, mezi kterými vyniká sportovní hala s 600 m2 a tribunami pro 700 diváků, která je vybavení příslušným nářadím a náčiním. Dále mají sportovci možnost využívat vnitřní strukturu tenisového centra a další 2 tělocvičny.


FINTESS:

3 fintesscentra s halami vybavenými pro bodybuilding, cardiofitness, aerobic, kickbox, spinning.

 

LEHKÁ ATLETIKA A STEZKY

Lehkoatletická dráha, zasazená do nádherného městského stadionu, nabízí možnost trénovat a soutěžit ve všech disciplínách: hod koulí, hod oštěpem, skok vysoký, skok daleký, trojitý skok, lehká atletika, běh na střední tratě, běh na dlouhé tratě.

Okruh s osmi dráhami a s osvětlením se řadí do první kategorie, konalo se zde například národní mistrovství lehkoatletického italského svazu (FIDAL.) Tribuny nabízejí 3.500 míst k sezení, celkově je ale stadion schopen pojmout 7.000 návštěvníků.

Dále se zde nachází čtvercová krytá osvětlená dráha, 80 m dlouhá, se čtyřmi dráhami pro běh na krátké tratě (80 a 60 metrů) a pro skok vysoký a skok daleký. Stezky jsou k dispozici ve 40 hektarů rozlehlém „Parco di Levante“ (Východní park) a v 13 hektarů velikém „Parco di Ponente“ (Západní park.) Tyto stezky jsou ideální pro pěší sporty.

 

img_8335.jpg

 

 

img_8340.jpg

 


GOLF:

 v Cesenaticu akademie 9 jamek a putting green, v nedaleké Cervii mistrovská 18-ka.

 

dsc04134.jpg


JÍZDÁRNA:

 

 

jezdecký klub s okruhem.VODNÍ SPORTY:

3 bazény, z nichž jeden je krytý s 6 plaveckými dráhami, délka 25 m. 6 center pro plachtění, windsurfing a kitesurfing.
 

PLÁŽOVÉ SPORTY:

osvětlená beach-aréna pod širým nebem s tribunami pro zhruba 2.000 návštěvníků vhodná pro sporty jako plážový volejbal a plážový tenis, beachsoccer, beachrugby, beachhandball, nebo foot volley. Mnoho písečných hřišť se nachází v nespočetných udržovaných koupacích zónách na plážích.
 

dsc01009.jpg

 

CYKLISTICKÉ STEZKY:

Přímo z Cesenatica startuje mnoho stezek pro profesionály i amatéry a rozbíhají se pak po prvních návrších hned za Cesenou. Lehce zdolatelná krajina se střídá s náročným výškovým převýšením, vše podle výběru náročnosti tréninku nebo závodu.

cyklisti.jpg

 

 

BRUSLAŘSKÁ DRÁHA:

tzv. „Pistino del Sole“ je 1 400 m dlouhý okruh sloužící pro jízdu na kolečkových bruslích a na kole.

 

img_8000.jpg


 

 


Přibližné ceny za pronájem sportovišť:

Tenis - 18 € za hodinu pro dvouhru

Atletický areál – 5 € za osobu / den

Bruslařská dráha – zdarma

Minigolf – 6-8 € za osobu

Tělocvičny – 16-22 € za hodinu

Jezdectví – 20 € za hodinu

Plavecký areál – 9-12 € za den

Rybaření na jezeře – 22 € za 5 hodin

Vodní lyžování – 40-110 €